ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ولی الله فرزاد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: بزرگان روانشناسی

دکتر ولی الله فرزین در سال 1318در شهر ملایر متولد شد .

 

وی پس از گذراندن دوره ابتدایی و اول دبیرستان در ملایر، به دانشسرای کشاورزی بروجرد رفت و پس از دو سال با کسب رتبه اول به ملایر بازگشت و در دبیرستان مشغول به تحصیل شد. سپس علیرغم قبولی در کنکور دانشگاه در بانک سپه مشغول به کار شد اما به دلیل علاقه به شغل معلمی بانک را رها و در آموزش و پرورش بروجرد به عنوان معلم مشغول به کار شد. به دلیل اشتیاق به افزایش دانش خود و نیز احساس نیاز به شناخت دقیق دانش­ آموزان برای بهتر کار کردن با آنها در امتحان ورودی رشته روانشناسی شرکت کرد.

پس از اخذ لیسانس، دوره ارشد را در دانشسرای عالی (دانشگاه خوارزمی کنونی) و در رشته مشاوره و راهنمایی گذراند. به دلیل کسب رتبه اول در دوره لیسانس و ارشد از آموزش و پرورش به دانشسرای عالی انتقال یافت و پس از سه سال برای ادامه تحصیل راهی آمریکا شد و در دانشگاه پاسیفیلد کالیفرنیا در رشته روانشناسی مشاوره و آموزش در گرایش اندازه ­گیری به ادامه تحصیل پرداخت.

در سال 61 و پس از بازگشت به ایران در گروه روانشناسی مشغول به کار شد. همزمان با تعطیلی دانشگاه­ها به خاطر انقلاب فرهنگی دکتر فرزاد در سازمان سنجش کشور و در بخش تهیه سؤالات استعداد تحصیلی به فعالیت پرداخت. پس از باز شدن دانشگاه­ها به عنوان مدیر گروه روانشناسی انتخاب شد و در سال 68 با پیشنهاد دکتر شریعتمداری، معاونت مؤسسه تحقیقات تربیتی را پذیرفت. استاد در قالب فرصت مطالعاتی مجدداً به آمریکا سفر کرد و در این زمان با نظریه پاسخ سؤال که در رشته روانسنجی تازه وارد شده بود آشنا شد و به مدت 6 ماه در زمینه تهیه آزمون­ها و طرز کار آنها به فعالیت پرداخت

با بازگشت به ایران به عنوان معاون آموزشی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی به فعالیت خود ادامه داد. حاصل سال­ها فعالیت استاد انتشار بیش از 80 مقاله و ترجمه 3 جلد کتاب ارزشمند است و در حال حاضر ترجمه دو کتاب دیگر را در دست دارند.

با تشکر ویژه از استاد فرهیخته جناب آقای دکتر ولی الله فرزاد

بازدید 19 بار
محتوای بیشتر در این بخش: « حسن عشایری محمود منصور »