×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 875

ولی الله فرزاد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: بزرگان روانشناسی

دکتر ولی الله فرزین در سال 1318در شهر ملایر متولد شد .

 

وی پس از گذراندن دوره ابتدایی و اول دبیرستان در ملایر، به دانشسرای کشاورزی بروجرد رفت و پس از دو سال با کسب رتبه اول به ملایر بازگشت و در دبیرستان مشغول به تحصیل شد. سپس علیرغم قبولی در کنکور دانشگاه در بانک سپه مشغول به کار شد اما به دلیل علاقه به شغل معلمی بانک را رها و در آموزش و پرورش بروجرد به عنوان معلم مشغول به کار شد. به دلیل اشتیاق به افزایش دانش خود و نیز احساس نیاز به شناخت دقیق دانش­ آموزان برای بهتر کار کردن با آنها در امتحان ورودی رشته روانشناسی شرکت کرد.

پس از اخذ لیسانس، دوره ارشد را در دانشسرای عالی (دانشگاه خوارزمی کنونی) و در رشته مشاوره و راهنمایی گذراند. به دلیل کسب رتبه اول در دوره لیسانس و ارشد از آموزش و پرورش به دانشسرای عالی انتقال یافت و پس از سه سال برای ادامه تحصیل راهی آمریکا شد و در دانشگاه پاسیفیلد کالیفرنیا در رشته روانشناسی مشاوره و آموزش در گرایش اندازه ­گیری به ادامه تحصیل پرداخت.

در سال 61 و پس از بازگشت به ایران در گروه روانشناسی مشغول به کار شد. همزمان با تعطیلی دانشگاه­ها به خاطر انقلاب فرهنگی دکتر فرزاد در سازمان سنجش کشور و در بخش تهیه سؤالات استعداد تحصیلی به فعالیت پرداخت. پس از باز شدن دانشگاه­ها به عنوان مدیر گروه روانشناسی انتخاب شد و در سال 68 با پیشنهاد دکتر شریعتمداری، معاونت مؤسسه تحقیقات تربیتی را پذیرفت. استاد در قالب فرصت مطالعاتی مجدداً به آمریکا سفر کرد و در این زمان با نظریه پاسخ سؤال که در رشته روانسنجی تازه وارد شده بود آشنا شد و به مدت 6 ماه در زمینه تهیه آزمون­ها و طرز کار آنها به فعالیت پرداخت

با بازگشت به ایران به عنوان معاون آموزشی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی به فعالیت خود ادامه داد. حاصل سال­ها فعالیت استاد انتشار بیش از 80 مقاله و ترجمه 3 جلد کتاب ارزشمند است و در حال حاضر ترجمه دو کتاب دیگر را در دست دارند.

با تشکر ویژه از استاد فرهیخته جناب آقای دکتر ولی الله فرزاد

بازدید 420 بار
حانیه جهان تیغ

کارشناس روانشناسی

محقق و پژوهشگر روانشناسی

وبگاه: Hanyeh@psydoc.ir
محتوای بیشتر در این بخش: « حسن عشایری محمود منصور »

نظرات کاربران

 هانیه : سایت بسیار جالبی دارید    images

 

    لاله : لطفا تحلیل روانشناسی فیلم عطر را بگذارید    images223

 

   مرجان : لطفا بخش پرسشنامه ها را افزایش دهید    images22

اینستاگرام

@anis.andishe.psy

@academy.ravanshenasi

وب های مرتبط

هیئت تحریریه