×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 875

کتاب سرخ

منتشرشده در: معرفی کتاب |

کتاب سرخ نوشته کارل گوستاو یونگ را محمد رضا اخلاقی منش به فارسی برگردانده است. نویسنده خود درباره این کتاب گفته است : « سال هایی که از آنها با شما سخن گفته ام، مهم ترین ایام زندگی من بوده اند. هر چیز دیگر که هست از اینجا سرچشمه می گیرد... و جزییات پس از آن دیگر اهمیت چندانی ندارد.» در توضیح پشت جلد آمده است: « کتاب سرخ ماحصل ده ها سال فکر و تخیل یونگ و سیر و سیاحت او در عالمی دیگر است و چون وی، هم عصران خویش را قادر به درک و فهم مفاهیم نهفته در آن نمی بیند، چنین وصیت می کند که این کتاب، پنجاه سال پس از مرگش منتشر شود. یونگ شرح ماجراهای سفر روحی خود را به منظور انتقال به آیندگان به رشته ی تحریر در آورده و آنها را در قالب نقاشی هایش به تصویر می کشد. چون این مجموعه در دفتری با جلد سرخ گرد آوری شده کتاب سرخ لقب گرفته است. با تورق در این کتاب می توان به بخش هایی از افکار و تحولات روحی یکی از بنیانگذاران روان شناسی مدرن دست یافت که برای مدت ها از دسترسی علاقه مندان دور مانده بود.»

جزء از کل

منتشرشده در: معرفی کتاب |

رمان « جزء از کل» نوشته « استیو تولتز» را « پیمان خاکسار» به فارسی برگردانده است. جزء از کل اولین رمان استیو تولتز، نویسنده استرالیایی است که در سال2008 به انتشار رسید و همان سال، نامزد دریافت جایزه بوکر شد. این کتاب با وجود مدت زمان کوتاهی که از چاپش گذشته، اکنون به عنوان یکی از رمان های بزرگ تاریخ استرالیا مطرح است. در بخشی از داستان می خوانیم: « داستانم را از کجا شروع کنم؟ مذاکره با خاطرات کار آسانی نیست: چطور میشود بین آنهایی که نفس نفس می زنند تا بازگو شوند و آنهایی که تازه دارند پا می گیرند و آنهایی که هنوز هیچی نشده چروک خورده اند و آنهایی که کلام آسیاب شان می کند و تنها گردی ازشان باقی می ماند، انتخاب کرد؟ یک چیز را مطمینم: ننوشتن درباره ی پدرم توانی ذهنی می طلبد که من یکی ندارم. تمام افکاری که پدرم درشان حضور ندارد، به نظرم تنها حقه هایی هستند که ذهنم سوار می کند؛ برای اینکه از فکر کردن به او اجتناب کنم. و اصلا چرا باید اجتناب کنم ؟ پدرم مرا به خاطر صرف وجود داشتنم مجازات کرد و حالا نوبت من است که او را بخاطر وجود داشتنش مجازات کنم.

 

 

دنیای سوفی

منتشرشده در: معرفی کتاب |

نویسنده این کتاب، یوستین گردر، در 1952 در نروژ به دنیا آمد. سالها در برگن فلسفه تدریس کرد؛ و پیوسته در فکر متن فلسفی ساده ای بود که به درد شاگردان جوانش بخورد: چون متن مناسبی نیافت خود نشست و دنیای سوفی ( 1991) را نوشت. کتاب با استقبال غیر منتظره ای رو به رو گردید و در همان چند سال اول انتشار به بیش از سی زبان ترجمه شد و تاکنون میلیونها نسخه در جهان فروش رفته است.

گُردر استاد ساده نویسی و ایجاز است. سه هزار سال اندیشه را در 600 صفحه می گنجاند، و زیرکانه از قول گوته می گوید: « کسی که از سه هزار سال بهره نگیرد تنگدست به سر می برد.» و چه راحت مباحث پیچیده فلسفه غرب را، بی آنکه مبتذل شود، به زبان ساده وشیوا و همه فهم بیان می کند: از جمله بهره مسیحیت را از نظریه های افلاطون و ارسطو، ریشه گرفتن فرهنگ اروپایی را از فرهنگ سامی و هند_ اروپایی، هگل را و بحث آنچه عقلی است ماندنی است، و دوران خود ما را و انسانِ محکوم به آزادی را و غیره و غیره.

 

توجه داشته باشید که دنیای سوفی رمان است، رمانی خود آموز، با طرح و بسطی گیرا و دلنشین درباره هستی. و علت محبوبیت عجیب و پیگیر آن در سراسر جهان همین است.

اگر با مشکل خشم، تنهایی، کمرویی، شکست، اختلاف در روابط زناشویی، فقدان، پیری، درد، اضطراب و افسردگی مواجه هستید و اگر می خواهید بر این مسایل کنترل داشته باشید، مطالعه این کتاب را به شما توصیه می کنیم.

همه ما در زندگی خود با مشکلاتی مواجه می شویم، این کتاب، مهارت های مقابله ای مفیدی را آموزش می دهد که شما می توانید برای مقابله با مشکلات زندگی از آن ها استفاده کنید.

« این مجموعه، چکیده ی خوبی از منابع علمی در زمینه ی مقابله با مشکلات اساسی زندگی است. کتاب، بسیار جامع و مستند است. نقطه قوت کتاب دقت و صحت علمی آن است. مولف، منابع اصلی جدید و قدیم را در مورد هر موضوعی به خوبی شناسایی کرده است، اگر چه کتابی موجز است ولی از یکپارچگی و انسجام خوبی برخوردار است.»

مارک. یانگ. دانشگاه استیتسون

« کتاب مهارت های زندگی کتابی جالب و مفید است و به خوانندگان کمک می کند تا راهبردهای مقابله ای موثر را فرا گیرند.»

 

ال. ویلیام چنی. دانشگاه علوم اجتماعی رودآیلند 

ماندن در وضعیت آخر

منتشرشده در: معرفی کتاب |

کتاب وضعیت آخر حاصل همه پژوهش ها و جستجوهای سی ساله طبابت من به عنوان روان پزشک بود. شور و هیجان پیامد انتشار آن کتاب حکایت از تاثیر واقعی آموزه های آن داشت. پس از آن هزاران نامه از سوی افراد مختلف، از گروه ها و طبقات متفاوت جامعه و حرفه ها و عقاید گوناگون به من رسیده که حاکی از تاثیر مثبت این دستاورد روان پزشکی است. نویسندگان نامه ها همچنین در پی اطلاعات و توضیحات بیشتر درآن باره بوده اند. مطالب کتاب حاضر پاسخی به آن پرسش هاست و نیز شامل پیشنهاد های شرکت کنندگان در سمینار هایی است که ما برگذار کرده ایم.

 

 

صفحه1 از6

نظرات کاربران

 هانیه : سایت بسیار جالبی دارید    images

 

    لاله : لطفا تحلیل روانشناسی فیلم عطر را بگذارید    images223

 

   مرجان : لطفا بخش پرسشنامه ها را افزایش دهید    images22

اینستاگرام

@anis.andishe.psy

@academy.ravanshenasi

وب های مرتبط

هیئت تحریریه